Piękny uśmiech jest marzeniem każdego z nas.

clear_aligner

NOWOŚĆ

http://www.clearaligner.pl/

Ortodoncja ma na celu przywrócenie prawidłowego zgryzu, czynności mięśni i stawów w obrębie jamy ustnej oraz ładnego uśmiechu u pacjentów zgłaszających się do gabinetu.

Dzięki leczeniu ortodontycznemu wad zgryzu za pomocą ruchomych i stałych aparatów ortodontycznych można mieć idealnie wyglądające zęby- zdrowe i poprawnie ustawione w zgryzie, co z kolei wpłynie korzystnie na wygodę podczas spożywania posiłków, poprawę wymowy a także zredukuje próchnicę, spowodowaną złym czyszczeniem zębów, często utrudnionym z powodu ich stłoczenia. Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzane w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego i stałego, czyli u dzieci, młodzieży i dorosłych. Leczenie dorosłych ma nie tylko na celu poprawę estetyki zębów, lecz często jest przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego czy implantologicznego.

 

Przebieg leczenia polega na:

–  konsultacjach ortodontycznych, wykonaniu badań diagnostycznych (modele gipsowe, zdjęcia rtg: panoramiczne, cefalometryczne – według wskazań)

–  skierowaniu do leczenia próchnicy, względnie leczenia chirurgicznego w celu  przygotowania do leczenia aparatem ortodontycznym

–  ustaleniu planu leczenia ortodontycznego (typ aparatu, przewidywalna długość leczenia)

–  założenie aparatu ortodontycznego

–  przekazanie pacjentowi zasad postępowania z aparatem, higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego

–  odbyciu regularnych wizyt kontrolnych, odbywających się przeważnie co miesiąc

–  zdjęciu aparatu ortodontycznego po zakończonym leczeniu

–  utrzymaniu efektów leczenia poprzez przeciwdziałanie nawrotowi wady (płytki retencyjne, retainery)